Strona Główna
Dla Niej
Dla Niego
Powstawanie perfum
Fazy zapachowe
Jak 'nosić' perfumy
Rodzaje pachnideł
Ciekawostki
Słowniczek
Google


Twój email


Wychowawca kolonijny - serwis poświęcony opiece nad dziećmi w czasie kolonii
Darmowe dzwonki, tapety i inne bajery do Twojej komórki
Strony należą do Lolowo Team

FORUM - kliknij i podyskutuj
Zapach świerzych truskawek
Zapachy można łączyć jak kolory. Kiedy połączymy kilka zapachów możemy uzyskać zupełnie inny znany nam zapach. Tak dzieje się kiedy połączymy ze sobą w odpowiednich proporcjach substancje, z których pierwsza pachnie świeżo skoszoną trawą, druga watą cukrową, trzecia przejrzałymi jabłkami a czwarta masłem. Otrzymamy zapach świerzych truskawek.

Męskie zapachy
Zapachy męskie z reguły są proste: zawierają nuty ziołowe, nuty drzewa, nuty skór, mchu... są one gorzkie, suche. Perfumy dla mężczyzn zawsze zawierają też tak jak damskie nuty kwiatowe. Bez nich zapachy byłyby smutne pozbawione życia, a przecież perfum ma także na mężczyźnie "kwitnąć" i intrygować a nie nudzić.

Odtwarzanie zapachów naturalnych ze sztucznych składników
Cały ten proces przeprowadza komputer wykorzystując metodę "head space". Rozkłada on zapach naturalny rośliny na części pierwsze, tj. na poszczególne molekuły zapachu. Następnie ten sam komputer odbudowuje go tyle, że ze składników sztucznych, syntetycznych.

Magiczna woń tuberozy
Pewien francuski lekarz odkrył, że na mężczyzn najsilniej działa woń tuberozy. Na zapach ten reagują mimowolnym skurczem mięśni.Co pachnie lepiej olejek naturalny czy syntetyczny?
Wbrew pozorom to wcale nie jest takie oczywiste. Olejek naturalny nie zawsze pachnie lepiej. Dowiedziono, że olejek eteryczny z konwalii nie pachnie tak pięknie jak świeże kwiaty, dlatego olejek syntetyczny jest w tym przypadku lepszy, swoją drogą pozyskanie naturalnego olejku tego kwiatu jest bardzo trudne.

"Wieczne" piżmo
Zapach piżma jest niezwykły - trzyma nawet na metalu! Kiedyś zapach ten roznosił się w haremach a to za sprawą dodania go do zaprawy murarskiej używanej w budowie haremów.

Aromaterapia
Aromateriapia to "leczenie" zapachem. Jej tajemnica to naturalne roślinne olejki eteryczne. Wpływają one dobroczynnie na samopoczucie, oddziaływując przez zmysł węchu na centralny układ nerwowy. Aromaterapia może poprawiać nastrój, pobudzać lub uspokajać. F