Strona Główna
Dla Niej
Dla Niego
Powstawanie perfum
Fazy zapachowe
Jak 'nosić' perfumy
Rodzaje pachnideł
Ciekawostki
Słowniczek
Google


Twój email


Wychowawca kolonijny - serwis poświęcony opiece nad dziećmi w czasie kolonii
Darmowe dzwonki, tapety i inne bajery do Twojej komórki
Strony należą do Lolowo Team

FORUM - kliknij i podyskutuj
Węch to najczulszy z naszych zmysłów, od dawna stosuje się zapachy; najpierw przeznaczone były bogom, później używały ich kobiety a teraz prawdziwy rozkwit przeżywają zapachy dla nas - mężczyzn.

Każdy mężczyzna poprzez swój zapach wyraża siebie i swój nastrój, swój gust, upodobania, status społeczny. Kreatorzy najczęściej adresują dla kogo przeznaczony jest zapach najczęściej do: romantyków, mężczyzn przebojowych, lubiących przygody, sportowców. Nikt nie przypisuje zapachów leniom, zakompleksionym nieudacznikom, ofiarom życiowym. Każdy ma szukać w sobie tego co jest w nim najlepsze i te cechy ma eksponować zapach, ma również (a może przede wszystkim) wyrazić jaki chciałbyś być. Mówi się, że mężczyzna silniej się perfumuje w tych kulturach, w których dominuje więc w dobie równouprawnienia nikt nie powinien za mocno pachnąć ale już tym bardziej za słabo. Nowoczesny młody mężczyzna nie potrzebuje zachęty by używać perfum.

Zapachy męskie są z reguły bardziej proste: zawierają nuty ziołowe, nuty drzewa, nuty skór, mchu... są one gorzkie, suche. Perfumy zawsze (nawet dla mężczyzn) zawierają nuty kwiatowe gdyż bez nich zapachy byłyby smutne pozbawione życia.

Używaj perfum (wody toaletowej czy perfumowanej) zawsze gdy wychodzisz z domu. Nigdy jednak nie przesadzaj z jego ilością!!! Pamiętaj by nigdy nie mieszać ze sobą perfum!

Zrezygnuj z używania wód po goleniu! Po goleniu skóra jest podrażniona i skropienie jej wodą po goleniu z alkoholem wzmaga efekt podrażnienia - staje się ona wtedy czerwona, może się łuszczyć czy też pojawiają się wtedy krosty. Znacznie lepiej zastosować balsam (krem) po goleniu z linii zapachowej perfum, których używasz.

Aby zapach towarzyszył nam cały dzień warto zabrać ze sobą po prostu perfumowany dezodorant, który pomoże nam się odświeżyć w ciągu dnia. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup wraz z wodą toaletową czy perfumem innych produktów z tej samej linii jak np. żel pod prysznic czy krem po goleniu, pianka do golenia. Są dwie zalety ze stosowania całej lini produktów jednego zapachu. Po pierwsze kiedy używamy innego żelu pod prysznic, innego balsamu po goleniu, innego płynu do kąpieli i innej wody perfumowanej - zapachy mogą się pomieszać i efekt będzie tragiczny. Druga zaleta jest taka, iż stosując żel pod prysznic, następnie krem czy balsam po goleniu z tej samej linii zapachowej co perfum - zapach jest dodatkowo wzmocniony i będzie się na pewno utrzymywał dłużej na skórze.Jak wybrać zapach dla siebie
Rynek zapachów męskich od lat już przeżywa rozkwit. Trudno się na coś zdecydować i nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli jakiś zapach Nam się podoba (bardzo) to go od razu kupujemy - jednak często okazuje się potem, że nasze pierwsze odczucie nie było tym właściwym i po jakimś czasie zaczyna on nas drażnić. Jeśli nie wiesz czym się kierować oto kilka wskazówek:
- Jeśli cenisz sobie klasę i jesteś elegancki nigdy nie kupuj perfum w kiosku są tyle warte co ich cena
- Wszystko zależy od twojego portfela jeśli zasoby na to pozwalają kupuj wody markowe
- Aby sprawdzić jakiś zapach sugeruj się opakowaniem (flakonikiem)
- Dowiedz się dla kogo producent przeznaczył dany zapach (np. dla mężczyzny aktywnego)
- Perfum sprawdzaj na nadgarstku, nigdy nie wprost z opakowania! Następnie odczekaj chwilę zanim sprawdzisz jego zapach - najlepiej 5 min aby alkohol i najsilniejsze jego nuty mogły odparować i ujwani się nuta serca (więcej informacji o fazach zapachowych znajdziesz tutaj. Nie rozcieraj zapachu na nadgarstkach!
- Kiedy idziesz z zamiarem zakupu nowych perfum nie nakładaj żadnego zapachu w domu - szczególnie na nadgarstkach, na których będziesz testować nowy zapach.
- Pamiętaj, że przeciętny człowiek może zapamiętać tylko od 3 do 5 zapachów potem traci orientację
- Zapach najlepiej sprawdzać w zaciszu własnego domu, dlatego warto prosić o próbki zapachów, którymi jesteśmy zainteresowani - najlepsze sklepy rozdają je za darmo. W najgorszym wypadku warto zabrać bibułkę zapachową spryskaną testerem. Dobrym sposobem jest spotkanie z doradcą kosmetycznym we własnym domu (np. firm: Oriflame czy Avon jeśli interesuje Cię ta klasa perfum). Konsultant zazwyczaj posiada całą gamę próbek lub produkty do demonstracji.

Inne istotne informacje:
Poznaj oznaczenia na flakonach tutaj
Jak nosić(stosować) perfumy dowiesz się tutaj