Strona Główna
Dla Niej
Dla Niego
Powstawanie perfum
Fazy zapachowe
Jak 'nosić' perfumy
Rodzaje pachnideł
Ciekawostki
Słowniczek
Google


Twój email


Wychowawca kolonijny - serwis poświęcony opiece nad dziećmi w czasie kolonii
Darmowe dzwonki, tapety i inne bajery do Twojej komórki
Strony należą do Lolowo Team

FORUM - kliknij i podyskutuj
Kobietom nie trzeba polecać czy zachwalać perfum, stosują je od dawna. Kobieta tak jak mężczyzna przez zapach wyraża siebie: swoje upodobania, charakter, status społeczny. Najczęściej kreatorzy przypisują - komu poświęcone są perfumy (kobietom nowoczesnym, przebojowym, oryginalnym) nikt nie przeznacza perfum dla zakompleksionych ofiar życiowych. Poprzez używanie perfum każdy ma wyrazić swoje najlepsze strony i to jakie jest jego wymarzone "Ja". Zapachy damskie są o wiele bardziej bogate w nuty zapachowe ale raczej nie królują w nich nuty, które dominują w męskich zapachach. Damskie perfumy kojarzone są z zapachami kwiatów i owoców.

Nowoczesna dziewczyna, kobieta posiada w swojej toaletce więcej niż jeden zapach. Inny zapach "nakłada" do szkoły czy do pracy a jeszcze inny na wieczór na elegancką kolację a jeszcze inny na dyskotekę.
Zapachy do pracy powinny być raczej lekkie i świeże. Zapachy na wieczór mogą być cięższe - bardziej zmysłowe.

Używaj perfum (wody toaletowej czy perfumowanej) zawsze gdy wychodzisz z domu. Nigdy jednak nie przesadzaj z jego ilością!!! Pamiętaj by nigdy nie mieszać ze sobą perfum!

Aby zapach towarzyszył nam cały dzień warto zabrać ze sobą tak modne ostatnio perfumetki, różdżki zapachowe, miniaturki perfum lub po prostu perfumowany dezodorant. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup wraz z wodą toaletową czy perfumem innych produktów z tej samej linii jak np. żel pod prysznic czy krem do ciała. Są dwie zalety ze stosowania całej lini produktów jednego zapachu. Po pierwsze kiedy używamy innego żelu pod prysznic, innego balsamu do ciała, innego płynu do kąpieli i innej wody perfumowanej - zapachy mogą się pomieszać i efekt będzie tragiczny. Druga zaleta jest taka, iż stosując żel pod prysznic, następnie krem czy balsam do ciała z tej samej linii zapachowej co perfum - zapach jest dodatkowo wzmocniony i będzie się na pewno utrzymywał dłużej na skórze.Jak wybrać zapach dla siebie
Obecnie rynek jest tak "zapchany" wodami dla kobiet, że trudno się na coś zdecydować i nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli jakiś zapach Nam się podoba (bardzo) to go od razu kupujemy - jednak często okazuje się potem, że nasze pierwsze odczucie nie było tym właściwym i po jakimś czasie zaczyna on nas drażnić. Jeśli nie wiesz czym się kierować oto kilka wskazówek:
- Jeśli cenisz sobie klasę i jesteś elegancka nigdy nie kupuj perfum w kiosku są tyle warte co ich cena
Wszystko zależy od twojego portfela jeśli zasoby na to pozwalają kupuj wody markowe
- Aby sprawdzić jakiś zapach sugeruj się opakowaniem (flakonikiem)
- Dowiedz się dla kogo producent przeznaczył dany zapach (np. dla kobiety nowoczesnej)
- Zapach sprawdzaj na nadgarstku, nigdy nie wprost z opakowania! Następnie odczekaj chwilę zanim sprawdzisz jego zapach - najlepiej 5 min aby alkohol i najsilniejsze jego nuty mogły odparować i ujwani się nuta serca (więcej informacji o fazach zapachowych znajdziesz tutaj. Nie rozcieraj zapachu na nadgarstkach!
- Kiedy idziesz z zamiarem zakupu nowych perfum nie nakładaj żadnego zapachu w domu - szczególnie na nadgarstkach, na których będziesz testować nowy zapach.
- Pamiętaj, że przeciętny człowiek może zapamiętać tylko od 3 do 5 zapachów potem traci orientację
- Zapach najlepiej sprawdzać w zaciszu własnego domu, dlatego warto prosić o próbki zapachów, którymi jesteśmy zainteresowani - najlepsze sklepy rozdają je za darmo. W najgorszym wypadku warto zabrać bibułkę zapachową spryskaną testerem. Dobrym sposobem jest spotkanie z doradcą kosmetycznym we własnym domu (np. firm: Oriflame czy Avon jeśli interesuje Cię ta klasa perfum). Konsultant zazwyczaj posiada całą gamę próbek lub produkty do demonstracji.

Inne istotne informacje:
Poznaj oznaczenia na flakonach tutaj
Jak nosić(stosować) perfumy dowiesz się tutaj